MUŠU ĶĒNIŅŠ

Rainis

Brīnumains sapņojums bērniem 2 daļās

Raiņa “Mušu ķēniņš” ir stāsts par ar bagātu fantāziju apveltītu puiku – sapņotāju Lidi. Viņš mīl padižoties un palielīties, allaž uzsverot savu pārākumu. Nonākot sapņu valstībā, ar mušu un bišu karaļvalsts iemītnieku palīdzību, viņš drosmīgi cīnās par taisnību – piedzīvo dažādas dēkas un likstas burvju mežā, ķēniņa pilī, lāču un vilku alā. Min mīklas, dara visādas asprātības un galu galā, kā tas varonim nākas, paliek uzvarētājs.

Pārvarot grūtības un šķēršļus, Lidis nonāk pie svarīgas atziņas – ne ar lielību un lepnību, bet ar darbu un atjautību var nokļūt pie mērķa. Lielus uzdevumus veikt viens cilvēks ir bezspēcīgs, jo “lielo darbu veic tik visi’’ – Rainis.

Brīnumainu sapņojumu bērniem divās daļās veidojuši - režisors Aigars Balulis, komponists - Juris Kaukulis, horeogrāfe - Santa Grīnfelde.

Galvenajās lomās: Lidis – Mārtiņš Pika; Briģis – Mārtiņš Kagainis; Gruņķis – Māris Zabarovskis; Mudīte – Evelīna Lankovska; Ķēniņmeita – Sabīne Upeniece.

Lomās : Evija Baula, Andris Burvis, Daniels Amčislavskis, Guntars Pavārs, Guntars Venckus, Jana Veinberga, Inguna Radziņa, Ravita Rozīte, Ģirts Alsters, Raivis Krūmiņš.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā „Raiņa un Aspazijas gads” un Jūrmalas pilsētas dome.

 

Pirmizrāde 2016. gada 29. janvārī.