Kropļi ieies pirmie

Psiholoģiska kauja, pēc amerikāņu rakstnieces Flenerijas O’Konores stāsta motīviem

Stāsts ir uzrakstīts pagājušā gadsimta 60-to gadu sākumā un ASV publicēts jau pēc autores nāves 1965. gadā. Latviešu valodā tas publicēts 1984. gadā. Šodien stāsts, mūsdienīgi pārstāstīts, ir ieguvis aktuālu skanējumu Jūrmalas teātra iestudējumā.

Iestudējuma galvenais uzdevums ir likt katram skatītājam ieklausīties sevī un konfrontēt savas atziņas vispārcilvēcības ētikas jautājumos ar tiem postulātiem kurus šodien regulu un likumu veidā mums diktē demokrātija un  humānisms.

Šepards ir sociālais psihologs nepilngadīgo labošanas iestādē, racionālists. Viņš vien ar pūlēm spēj slēpt savu neiecietību pret savu sešpadsmit gadus veco dēlu, Nortonu, kurš skumst pēc nesen mirušās mātes.  Paradoksāli, bet Šepards uzskatot, ka, palīdzēt citiem cilvēkiem uzlabot viņu dzīvi ir cilvēces lielākais tikums, nespēj palīdzēt Nortonam tā skumjās. 

Nepilngadīgo ieslodzījuma iestādē Šepards ir saticis Rufusu Džonsonu un vēlas palīdzēt tam  pārvērst viņa dzīvi un integrēties sabiedrībā.

Notikumi kļūst dramatiski un aizsākas neprognozējama psiholoģiska kauja, kad Šepards uzaicina Rufu, septiņpadsmit gadus vecu likumpārkāpēju, dzīvot kopā ar viņiem nerespektējot Nortona iebildumus… 

Lomās: Raivis Krūmiņš, Mārtiņš Kagainis, Ģirts Alsters, Daniels Amčislavskis vai Niks Mihailovs

Režisors: Imants Jaunzems.

Pirmizrāde 2015. gada 11. oktobrī.