Par aktuālo Jūrmalas teātrī

Kopš šī gada vasaras Jūrmalas teātrī notiek vērienīgi remontdarbi, kā rezultātā skatītājus ar izrādēm varēsim priecēt 2022. – 2023. gada sezonā, taču ar prieku paziņojam, ka Jūrmalas teātris, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, strādā pie jaunu izrāžu iestudēšanas, lai ar tām priecētu pēc gada – renovētajās teātra telpās.

Jau septembra beigās – teātra festivālā "Spēlesprieks", Limbažos, pirmizrādi piedzīvoja S.Mallatrata un S.Hilas lugas "Sieviete melnā" iestudējums. Šī izrāde ir veidota kā gotisks trilleris un spilgti apliecina teātra mākslas suģestiju un iedarbību uz skatītāju. Režisors - Imants Jaunzems. Lomās - Ģirts Alsters un Mārtiņš Kagainis.

Teātra mākslinieciskais vadītājs I. Jaunzems šajā teātra "trimadas" sezonā strādās pie trīs iestudējumiem –  psiholoģiskas divkaujas, sociālas traģikomēdijas un melodramatiskas komēdijas. Izrādēs ir neliels izpildītāju sastāvs un cerot uz labāko, šīs izrādes piedzīvos savas pirmizrādes nākamā gada rudenī. Arī ierobežojumu dēļ atceltā T.Viljamsa "Stikla zvērnīcas" pirmizrāde pārcelta uz 2022. gada rudeni.

Šobrīd darba procesā ir arī audioizrāžu projekts "Sadzirdēt Jūrmalu", kas sastāvēs no piecām latviešu dramaturgu lugām, kurās darbība, atšķirīgos sociālpolitiskos apstākļos, notiek Jūrmalā – pagājušā gadsimta garumā. Šajās audioizrādēs klausītājiem būs iespēja sastapsies ar lielāko daļu Jūrmalas teātra aktieru.

Tikko Jūrmalas teātris būs ieguvis savu jauno izskatu, Jūrmalas teātra leļļu studija jauniegūtajā teātra Mazajā zālē gaidīs savus mazos skatītājus uz pirmizrādi – “Sen senos laikos…”. Izrāde tiek veidota balstoties uz latviešu tautas teikām un pasakām par dzīvniekiem. Kopā atklāsim noslēpumu – kāpēc ezim ir adatas? Kurš ir vainīgs, ka vasarās kož odi un kurš ir bailīgāks par zaķi? Šie ir tikai daži no noslēpumiem, kurus atklāsim kopā ar savu zinātkāro skatītāju.

Arī Jūrmalas Bērnu un Jauniešu teātris uzņem apgriezienus. Oktobrī Jūrmalas teātra sociālā tīkla facebook lapā tiks prezentēts video īsstāstu cikls kā mirkļa spēle pēc latviešu tautas fabulām “Atgādinājums”, pie kā darbs tika uzsākts jau pagājušajā sezonā. Pagaidām radīti deviņi video domgraudi un to uzņemšana vēl turpinās. Jaunajā sezonā tiks uzsākts darbs pie dramaturģiskā materiāla iestudēšanas skatuviskā formā ar spēles teātra elementiem. Paralēli šīm norisēm turpināsies jaunu stāstu  meklēšana un apguve lasījuma formā , kurā topošie jaunie aktieri var iejusties dažādās lomās, personās un tēlos. Šobrīd arī tiek domāts pie jaunu dalībnieku uzņemšanas jauniešu studijā, taču informācija par to sekos vēlāk.

Neskatoties uz to, ka pagājušo sezonu pavadījām stingru ierobežojumu un attālinātā darbā režīmā, skatītājiem/klausītājiem tika nodotas Jūrmalas teātra aktieru ieskaņotas 12 Pasaules tautu audio pasakas, kuras joprojām pieejamas teātra sociālā tīkla facebook lapā un teātra mājas lapā.

Pacietīgi gaidot atkalredzēšanos, Jūrmalas teātra kolektīvs.