Santa Krusa

izrāde - romance vienā daļā pēc Maksa Friša lugas motīviem.

"... miegs ir pasaules tālākā zeme; viņš to nedomāja, bet izjuta: kamēr viņa gulēja, tikmēr viņas šai pilsētā nebija. Bet viņš — viņš bija šai pilsētā tāpat kā vakar: viens pats."

("Saukšu sevi par Gantenbeinu". Makss Frišs)

Šveiciešu rakstnieka un dramaturga Maksa Friša luga-romance sarakstīta 1944. gadā, taču emocionālo iedarbību nav zaudējusi arī šodien.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lugas pamatsituācija ir šķietami vienkārša – precēta pāra ikdienas rutīnu izjauc Klaidoņa ierašanās. Visu trīs varoņu ceļi ir krustojušies pirms septiņpadsmit gadiem Santa Krusas ostā, kur arī pieņemti izšķirīgi lēmumi un izdarītas liktenīgas izvēles, kas noteikušas katra turpmāko dzīvi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maksa Friša lugas-romances “Santa Krusa” iestudējums ir bijis, ilggadējā Jūrmalas teātra mākslinieciskā vadītāja Aigara Baluļa lolots, bet, diemžēl, nerealizēts sapnis. Jūrmalas teātra 40 gadu jubilejas sezonā, godinot Aigara Baluļa piemiņu, izrāde piedzīvo rampas gaismu.


Režisors – Imants Jaunzems.

Lomās – Evelīna Lankovska, Mārtiņš Pika, Mārtiņš Kagainis, Guntars Venckus, Linda Rozīte, Matīss Vingris.

 

Pirmizrāde - 2019. gada 14. aprīlī.


Frišs ir rakstījis: "Es uzskatu, ka savu mērķi esmu sasniedzis, ja kādreiz manā lugā izdodas izvirzīt tādu problēmu, bez kuras atrisināšanas skatītāji nespēj vairs ilgāk dzīvot un meklē atbildi uz šo jautājumu, savu atbildi."